Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Telefon Ekran Tamiri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

27 Temmuz 2019

Bodrum da Telefon ekran tamiri, tamir işlemini yapan şirkete ve kişiye göre hem fiyatta hem kalitede büyük farklılıklar gösteren bir konudur.

 

Öncelikle belirtmeliyiz ki görselde görüldüğü üzere kırık veya çatlak olan ekrana diş macunu sürerseniz hiçbir değişiklik olmaz, hatta ekranınızı daha kötü duruma bile sokabilirsiniz bu yüzden emin olmadığınız bilgileri asla uygulamayın.

Akıllı telefon ekranları cihazların en göz önünde bulunan, en çok enerji harcayan ve tüm işlemlerin yapıldığı en önemli parçalardan biridir.

Ekranın bozulması durumunda cihaz neredeyse tamamen işlevsiz hale gelir ve kullanıcı mağdur olur.

Ekran kırılması durumlarında kullanıcılar ya yeni cihaz almakta ya da kırılan ekranı tamir etmektedir. Bugün biz kırılan telefon ekranının tamiri konusunda önemli bilgiler paylaşacağız.

Öncelikle ekranların yapısından bahsetmek istiyoruz böylece kırılmaya sebep olan durumları ayrıca tamir süreçlerini daha iyi anlatabileceğiz.

TELEFON EKRAN TAMİRİ AŞAMALARI

Telefon ekranları genel olarak 2 ana katmandan oluşur. Bu katmanlar halk arasında ön cam ve dokunmatik panel olarak bilinir.

Bazı durumlarda sadece ön cam kırılırken, bazı durumlarda dokunmatik panel kırılıyor veyahut hem ön cam hem de dokunmatik panel kırılabiliyor.

Ekranın hangi bileşeni kırılırsa kırılsın komple ekran değişimi yapmak cihazınız için en doğru karar olacaktır zira ön cam veya dokunmatik panel değişimi yapan yerler genel olarak yan sanayiden bu parçaları üretip telefonunuza monte etmektedir.

Yan sanayi parçaların kullanımına kesin bir şekilde karşı olan Bodrum TİME ve tüm sağlayıcılar bu yan sanayi parçaların ilerleyen zamanlarda ne gibi sorunlar ortaya çıkardığının da farkında tabi ki.

Bu yüzden hem cihazınızın daha çok sorun çıkarmaması için hem de uzun vadede tasarruf etmek için komple ve orijinal ekran değişimi yapmalısınız.

Biz Bodrum TİME olarak sadece orijinal ve 2 yıl garantili komple ekran değişimi yapıyoruz bu sayede kullanıcılarımızın hiçbiri ekran değişimi ile ilgili hiçbir sorun yaşamamaktadır.

Yapacağınız ekran değişiminin mutlaka orijinal parçalarla yapıldığından ve garantili bir değişim olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Ayrıca işlem sonunda fatura almanız ilerleyen süreçlerde sizden kaynaklı olmayan problemlerde ücretsiz destek almanız açısından çok önemlidir.

Orijinal olmayan ekranlar; dokunmatik hassasiyet problemleri, ekranda ölü pikseller, sararma ve en küçük darbede kırılma gibi sorunlara sebep olmaktadır.

Eğer ekranınızı hali hazırda orijinal ve garantili bir şekilde tamir ettiyseniz size önerimiz Bodrum TİME’ın üstün koruma paketi olan CepteKoruma paketine de sahip olmanız.

CEPTEKORUMA HİZMETİ

CepteKoruma paketi ile tamiri yapılmış ürün ilgili firmanın garanti kapsamı dışında kalacaktır. Ancak kullanıcı hatası kaynaklı arızalar garanti kapsamındaki arızaların tamirinden çok daha maliyetli olacağı için garantiyi gözden çıkarmak daha mantıklı olacaktır.

CepteKoruma cihazınızın garanti tarafından vereceği tüm onarım işlemlerini de kapsamaktadır.

CepteKoruma paketi ortalama olarak telefon ücretinin %10-%15’i kadar ücret değerindedir. Bu anlamda kaskodan daha avantajlı bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Güncel fiyatlar için mağazaya göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CepteKoruma garanti bozulduğunda garanti sürecini de üstlenmektedir. Cihazın tüm distribütör garantisini yani kullanıcı hatası olmayan sorunları da Bodrum TİME üstlenmektedir.

Yorumlarınızı Bekleriz